Новоматик: Нема потреба од сензација, купопродажбата на посебниот дел од Мериот е спроведена 100 отсто законски!

Во врска со медиумските прилози за купопродажбата на недвижен имот, посебен реален дел во хотелот „Мериот“, компанијата Макотен ДООЕЛ Гевгелија, чиј единствен ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот полициски синдикат како единствен репрезентативен синдикат во Министерството за внатрешни работи, Агенцијата за Разузнавање, Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

„Македонскиот полициски синдикат како единствен репрезентативен синдикат во Министерството за внатрешни работи, Агенцијата за Разузнавање, Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот полициски синдикат денеска ја повика полицијата професионално да ги извршува своите обврски и да не подлегнува на провокации и на партиски ...
| | веќе видена | слични

Aко остане проблемот со правосудниот систем и не се случат суштински реформи во судството и обвинителството и најавената Агенција за борба против тешките ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и лидер на Дeмократски сојуз Павле Трајанов предлага формирање македонско ФБИ – независна агенција, која според него ќе открива тешки кривични дела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме. ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов бара формирање на Агенција која ќе се бори со корупцијата и организираниот криминал. Предвидува да има 50тина вработени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ефикасна борба против организираниот криминал значи силно, со чекан, да го удриме октоподот по главата зашто, во спротивно, доколку повремено му ги сечеме само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 211 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 52 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 243 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 197 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Владата и компаниите мора да покажат единство за доброто на граѓаните и на државата во справувањето со предизвиците кои ги наметна ...
сите 268 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новоматик: Нема потреба од сензација, купопродажбата на посебниот дел од Мериот е спроведена 100 отсто законски!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: