Екс „врховниот командант на УЧК“ Ахмети ги „поучил“ Украинците „да не се предаваат, па ќе победат“, како што и „УЧК победи, оти не се предаде!“

„Војната Русија – Украина и натаму претставува жешка зона. Се сретнав со една делегација од Украина и им реков: ‘Вие ќе ја добиете оваа војна. Бидете силни и ...
| | веќе видена | слични

. Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува изјавата на Али Ахмети дека Украинците треба да издржат зашто така ќе ја добијат оваа војна, давајќи пример ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на Ахмети е некоректна, неполитичка дури би ја нарекол и безобразна. Да се споредува нападот на Русија врз Украина со одбраната на Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар и новинар И од Мицковски ги анализира последните изјави на лидерот на ДУИ Ахмети поради кои смета дека оваа партија е целосно ...
| | веќе видена | слични

Ахмети се наврати на конфликтот од 2001 за да го потсети членството за како што вели победата која ја издвоиле како УЧК. На средба во Шипковица тој им пренесе ...
| | веќе видена | слични

„Синоќа лидерот на ДУИ Али Ахмети на партиски собир во Шипковица меѓу другото кажал дека се сретнал со делегација од Украина при што им рекол: “Вие ќе ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојанче Ангелов на својот фејсбук профил реагираше на изјавата на Али Ахмети упатена до украинската делегација во Шипковица. „Синоќа лидерот на ДУИ Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 503 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 117 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 163 | | | веќе видена

На 02.02.2023 околу 18.30 часот на паркинг простор пред трговски центар на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи ...
сите 237 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 90 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екс „врховниот командант на УЧК“ Ахмети ги „поучил“ Украинците „да не се предаваат, па ќе победат“, како што и „УЧК победи, оти не се предаде!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: