Андоновски: На 4-ти февруари Македонците ќе отидат на гробот на Гоце Делчев и ќе бидат достоинствени како што и секогаш сѐ


„Јас ќе очекував огромниот број на Бугари во Македонија како што претставуваат дека ги има, да излезат и да го прослават денот на раѓањето на Гоце Делчев. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи уште од вечерва ја затвори улицата „Самоилова“, поради организираното чествување на раѓањето на Гоце Делчев, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

„Фондација Македонија“ која се декларира како бугарска културна и образовна организација, поладнево од својот профил на Фејсбук упати повик до сите Бугари во ...
| | веќе видена | слични

Македонската полиција гарантира безбедно чествување на 4 февруари, класична лага е дека ќе доаѓале бугарски полицајци, информираат од МВР вечерва во испратена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот Макпрес дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира информациите кои се појавија во некои медиуми дека за безбедноста во сабота на чествувањето на ...
| | веќе видена | слични

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската фондација „Македонија“ преку објава на Фејсбук ги повика „сите Бугари во Скопје, посебно младите“ да присуствуваат на одбележувањето на годишнината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
сите 465 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 253 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 201 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски: На 4-ти февруари Македонците ќе отидат на гробот на Гоце Делчев и ќе бидат достоинствени како што и секогаш сѐ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: