РСЕ: Лајчак во Приштина на средба со косовскиот вицепремиер


Поранешниот претседател на партијата на Албин Курти , движењето Самоопределување, Висар Имери , кој сега настапува како политички аналитичар, вечерва изјави ...
| | веќе видена | слични

Србија можеби ќе треба да воведе санкции против Русија, им порача претседателот Александар Вучиќ на парламентарците со кои претходно во четвртокот влезе во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седницата на спрскиот парламент на која се разговара за европскиот план за стабилизирање на односите со Косово трае повеќе од десет часа. Се очекува да трае до ...
| | веќе видена | слични

Косово поставува услови за да се формира Заедница на српски општини. Западот бара Косово да дозволи формирање на заедницата. Косовскиот премиер Албин Курти ...
| | веќе видена | слични

Тоа беше само кулминација на онака напнатата седница на која претседателот Вучиќ го презентираше планот од 10 точки по кои ќе се води Србија во се поизвенсото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ги контролира пристапите до црквата Свети Спас, во рамки на засилените безбедносни мерки пред утрешното одбележување 151 година од раѓањето на ...
сите 466 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 240 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 93 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 262 | | | веќе видена

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција, (ЦИА) Вилијам Барнс, понудил околу 20 отсто од украинската територија на руската страна во замена за ...
сите 292 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РСЕ: Лајчак во Приштина на средба со косовскиот вицепремиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: