Захарова: Ова е потврда дека Западот ја испланирал војната против Русија

По денешната одлука на Германија да испрати тенкови „Леопард 2“ во Украина се огласи и портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
2 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека обидот на Западот да го конфискува рускиот имот нема да остане ...
| | веќе видена | слични

Главната причина за конфликтот во Украина е поврзана со верувањето на Вашингтон дека САД се исклучителни и тврдењето дека тоа наводно ја оправдува нивната ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека Москва ќе одговори на одлуката на Австрија да прогласи четворица руски дипломати за персона нон грата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца од четворицата дипломати беа прогласени за персона нон грата и им било наредено да ја напуштат државата до 8 февруари.Тие работеле во руската амбасада ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија ќе возврати на обидите на Западот да ги заплени руските средства за да и ги предаде на Украина, изјави портпаролката на руското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Литванскиот министер за надворешни работи Габриелиус Ландсбергис ги повика земјите-членки на Европската унија повеќе да не бидат домаќини на руските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 255 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 251 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Ова е потврда дека Западот ја испланирал војната против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: