Левица: Бугарската официјална политика ја загрозува државната безбедност


2 копии

Министерството за внатрешни работи уште од вечерва ја затвори улицата „Самоилова“, поради организираното чествување на раѓањето на Гоце Делчев, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

„Фондација Македонија“ која се декларира како бугарска културна и образовна организација, поладнево од својот профил на Фејсбук упати повик до сите Бугари во ...
| | веќе видена | слични

Македонската полиција гарантира безбедно чествување на 4 февруари, класична лага е дека ќе доаѓале бугарски полицајци, информираат од МВР вечерва во испратена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот Макпрес дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира информациите кои се појавија во некои медиуми дека за безбедноста во сабота на чествувањето на ...
| | веќе видена | слични

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската фондација „Македонија“ преку објава на Фејсбук ги повика „сите Бугари во Скопје, посебно младите“ да присуствуваат на одбележувањето на годишнината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата не добила најава дека делегација од Бугарија ќе присуствува утре на одбележувањето 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, соопшти премиерот Димитар ...
сите 482 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 115 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 292 | | | веќе видена

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс наводно му понудил на Киев „мир во замена за земја“, а на Москва – „земја во замена ...
сите 226 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Бугарската официјална политика ја загрозува државната безбедност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: