УТРЕ ВО СОБРАНИЕТО: До сите пратенички групи предлог-закон за амнестија на осудените македонски патриоти за „27 април“


Од адвокатската канцеларија Јанаки Митровски и адвокатската канцеларија Пешевски и Тимовски информираат дека утре до сите пратенички групи и пратеници ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вилијам Михајловски-Гајда, осуден на 13 годишна затворска казна за крвавите случувања во Собранието на 27 април, бара да не биде амнестиран за случајот. Ова ...
| | веќе видена | слични

Вилијам МИХАЈЛОВСКИ-ГАЈДА Јас Вилијам Михајловски еден од осудените за настаните на 27 април, односно осуден според чл.313 за ТЕРОРИСТИЧКО ЗАГРОЗУВАЊЕ НА ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Јанаки Митровски реагира дека треба час поскоро да се донесе законот за амнестија на луѓето кои се гонат за прекршување на ковид-протоколите во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Миле Лефков, пратеник во македонското собрание од ВМРО-ДПМНЕ во вклучување во емисијата Стадион на Канал 77 потенцираше дека Македонија е единствена држава во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на СДСМ Даниела Николова во интервју за радио „Канал 77“ го повтори ставот на СДСМ дека насилниците од 27 април мора да понесат одговорност и мора ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник во Собранието најавени се средби на адвокатскиот тим кој поднесе иницијатива за предлог Закон за амнестија на осудените за настаните од 27 Април ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 27-ми април СДС треба да молчи и да се крие од јавноста, зошто за политички договори, политички осуди луѓе. СДС осуди луѓе на 200 години затвор за да ...
| | веќе видена | слични

Никола ГРУЕВСКИ Вчерашната иницијатива на адвокатите за луѓето кои низ политички монтиран процес ги осудија на долгогодишни затворски казни за случајот “27. ...
| | веќе видена | слични

За адвокатот Јанаки Митровски во случајот со Христијан Пендиков најскандалозно е однесувањето на министерот за надворешни работи Османи кој рече дека не го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 268 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 121 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 186 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРЕ ВО СОБРАНИЕТО: До сите пратенички групи предлог-закон за амнестија на осудените македонски патриоти за „27 април“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: