ЗАКАНА ОД БОРИСОВ НА СРЕДБА СО МАЈКАТА НА ПЕНДИКОВ: Најстрашно на Балканот е да ги налутите и разгневите Бугарите


Поранешниот бугарски премиер и лидер на ГЕРБ Бојко Борисов се закани дека бугарскиот гнев е најстрашен на Балканот и Македонија ќе го искуси ако не бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија ја призна Македонија како независна, но ние ги заборавивме нивните тврдења зошто ја признаа Македонија. Нивниот тогашен премиер се изјаснил: „Ние ја ...
| | веќе видена | слични

Документот кој практично ги обединува четирите претходно предложени декларации од неколку политички партии кај нашиот источен сосед, има девет точки во кои ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи смета дека денешната декларација на бугарскиот парламент за наводна „ескалација на агресивни анти-бугарски активности во ...
| | веќе видена | слични

МНР: Декларацијата на бугарското Собрание не соодветствува на договорената политика за унапредување на меѓусебните односи Александра Спасеска 02.02.2023 / ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за надворешни работи соопшти дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Македонија“, усвоена ...
| | веќе видена | слични

На денот на своето распуштање бугарскиот парламент едногласно не почести со нова декларација во однос на спорот со Македонија. Покрај потврдените претходни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни ...
| | веќе видена | слични

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи (МНР) попладнево реагираше на сабајлешната одлука на бугарското Собрание да изгласа Декларација со која ги осудува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАКАНА ОД БОРИСОВ НА СРЕДБА СО МАЈКАТА НА ПЕНДИКОВ: Најстрашно на Балканот е да ги налутите и разгневите Бугарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: