Гол на Дембеле за полуфинале на Барселона (ВИДЕО)


2 копии

Јувентус со 1-0 го совлада Лацио и се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија каде ќе игра против Интер. Еден гол го одлучи денешниот четвртфинален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кремонезе е убедливо најслаб тим во Серија А и се уште нема остварено ниту една победа, па затоа чудото кое го прави во Копа Италија има уште поголемо значење. ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед рутински си ја доврши својата работа во полуфиналето на Лига Купот и оствари нова победа против Нотингем Форест, триумф кој беше зачинет со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гол на Дембеле за полуфинале на Барселона (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: