На чекор до финале: Јунајтед ги суреди „шумарите“ на „Сити Граунд“ (ВИДЕО)


Манчестер Јунајтед е на добар пат да се бори за титула во англискиот Лига Куп и тоа откако вечерва во првиот полуфинален меч против Нотингем Форест оствари ...
| | веќе видена | слични

Рој Кин се почесто е импресиониран од работата на Ерик Тен Хаг и вчера во директната средба му побара два билети за големото финале во Лига Купот, но пред да ...
| | веќе видена | слични

Џејдон Санчо намаше играно фудбал од 22-ри октовмри и дерби со Челси во Премиер лигата, а после повеќе од три месеци, конечно се стави на располагање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рој Кин вчера беше дел од програмата на „Скај Спортс“ и беше еден од тројцата луѓе кои го интервјуираа Ерик Тен Хаг по мечот на „Олд Трафорд“, но разговорот со ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед рутински си ја доврши својата работа во полуфиналето на Лига Купот и оствари нова победа против Нотингем Форест, триумф кој беше зачинет со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски се заблагодари на македонската полиција, граѓаните, медиумите и медиумските работници. „„Дозволете да оддадам ...
сите 317 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На чекор до финале: Јунајтед ги суреди „шумарите“ на „Сити Граунд“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: