Медведев: Не ви требаат подморници бидејќи наскоро ќе останете без море

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, рече дека ја разбира потребата Киев да бара авиони од сојузниците, но дека нема да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Русија побара на 8 февруари да се одржи седница на Советот за безбедност на ОН посветена на Украина, изјави Ванеса Фрејзер, постојан претставник на Малта, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Новата американска амбасадорка во Русија, Лин Трејси, особено внимание ќе посвети на одржувањето на дијалогот меѓу Вашингтон и Москва и односот меѓу народите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков смета дека се потребни „мали чекори“ за приближување на Москва и Вашингтон до договор за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Рјабков тврди дека Украина ги одложува преговорите за создавање безбедносна зона околу нуклеарната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медведев: Не ви требаат подморници бидејќи наскоро ќе останете без море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: