Руски хакери накратко го блокираа пристапот до повеќе германски веб-страници

2 копии

Руски хакери денеска накратко го блокираа пристапот до неколку германски веб-страници како одговор на одлуката на Берлин да испрати тенкови во Украина. ...
| | веќе видена | слични

Московскиот суд му одреди осумгодишна затворска казна на познатиот руски новинар Александар Невзоров за ширење лажни вести за војници од неговата татковина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истакнатиот руски новинар Александар Невзоров денес беше осуден во отсуство на осум години затвор од московскиот суд под обвинение за ширење „лажни вести“ за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Истакнатиот руски новинар Александар Невзоров денеска беше осуден во отсуство на осум години затвор, откако судот во Москва го прогласи за виновен за ширење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Руските власти денеска го прогласија независниот новински сајт „Медуза” со седиште во Летонија за непожелна организација, што значи забрана за работа на ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на јавниот обвинител на Русија го прогласи независниот информативен сајт Медуза за „непожелна организација“, во последниот чин на пресметка со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Завршуваат преговорите меѓу претставниците на Алијанса за Албанците и СДСМ. За влезот на новиот владин коалициски партнер, Алијанса за Албанците, преговорите ...
сите 277 | | | веќе видена

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап ...
сите 492 | | | веќе видена

„Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 455 | | | веќе видена

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски хакери накратко го блокираа пристапот до повеќе германски веб-страници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: