ДОПОЛНИТЕЛНО ОСИРОМАШУВАЊЕ: Во ноември најнсиките плати станале уште пониски

2 копии

Платите на најслабо платените работници во земјава во текот на месец ноември дополнително се намалиле во споредба со месец октомври. Иако намалувањето е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај неколкукратното зголемување на минималната плата и порастот на просечната нето-плата која во ноември достигна 33 илјади денари или 536 евра и е ...
| | веќе видена | слични

Со една просечна и една минимална плата во земјава, одвај може да се наполни потрошувачката кошница. За една година таа е потешка за околу 20 илјади денари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зголемувањето на минималната плата директно влијае на зголемувањето на просечната плата, според податоците на Државниот завод за статистика просечната месечна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Државниот завод за статистика (ДЗС) објави дека просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во ноември 2022 година, изнесува 33.011 денари. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 480 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски е политичар без став и визија за стратешките прашања и делува против интересите на државата и на граѓаните. Затоа тој и целата ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОПОЛНИТЕЛНО ОСИРОМАШУВАЊЕ: Во ноември најнсиките плати станале уште пониски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: