Меџити: За да се спаси Груби преку Алијанса, наместо да бркаме 80, може да загубиме мнозинство од 61 пратеник


Изет Меџити за „Фокус“ изјави дека евентуалното влегување на Алијанса во Владата се прави за да се спаси Артан Груби, а дека тоа може да значи и губење на ...
| | веќе видена | слични

Влезот на Алијанса за Албанците во владата ќе предизвика низа турбуленции во владините ресори но отвара и можност за дел од актерите да ги стабилизираат своите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
| | веќе видена | слични

Берза, пазар трејд, пазар 3... се зборовите со кои актуелниот министер за правда Никола Тупанчевски се обиде да ги опише актуелните преговори за влез на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски, завчера по седницата на Извршниот одбот на партијата изјави дека во најголем процент се усогласени со Алијанса за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
| | веќе видена | слични

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 604 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити: За да се спаси Груби преку Алијанса, наместо да бркаме 80, може да загубиме мнозинство од 61 пратеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: