Според Бајден, американските тенкови за Украина не се офанзивна закана за Русија!


Претседателот на САД, Џо Бајден, изјави дека најавената испорака на американските тенкови „Абрамс“ за Украина не е „офанзивна закана за Русија“, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
| | веќе видена | слични

Откако ги добија ветувањата за тенковите „леопард 2“ и „абрамс“ од Германија и од САД, украинските власти се надеваат дека ќе добијат уште повеќе и посовремено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Не можам да кажам дека верувам дека испраќањето тенкови е чекор кон решавање на украинската криза“, изјави Ердоган за турската телевизија ТРТ.Тој посочи дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ денеска оцени дека потенцијалната американска испорака на ракети со долг дострел на Украина нема да „го промени текот на настаните“ и нагласи дека Русија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Снабдувањето на Украина со ракети со дострел до 150 километри ќе доведе до зголемување на тензиите, до зголемување на нивото на ескалација, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебела парична награда ќе добие секој руски војник кој ќе успее да уништи или да зароби американски тенк „Абрамс“ или германски тенк „Леопард 2“ во Украина. ...
| | веќе видена | слични

Сите зборуваат за тенковите, но што е со германските дронови кои пристигнуваат во Украина? Александра Спасеска 01.02.2023 / 14:53 Свет Борбени тенкови и ...
| | веќе видена | слични

Кремљ во средата ја поздрави понудата на руска компанија да „исплати награди“ на војниците кои уништуваат тенкови од западно производство на линијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 256 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 251 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според Бајден, американските тенкови за Украина не се офанзивна закана за Русија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: