Хил: Србија веќе плаќа превисока цена за невоведувањето санкции кон Русија


Србија веќе плаќа „превисока цена” за тоа што избегнува воведување санкции кон Русија поради инвазијата на Украина, изјави денеска американскиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седницата на спрскиот парламент на која се разговара за европскиот план за стабилизирање на односите со Косово трае повеќе од десет часа. Се очекува да трае до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косово поставува услови за да се формира Заедница на српски општини. Западот бара Косово да дозволи формирање на заедницата. Косовскиот премиер Албин Курти ...
| | веќе видена | слични

Тоа беше само кулминација на онака напнатата седница на која претседателот Вучиќ го презентираше планот од 10 точки по кои ќе се води Србија во се поизвенсото ...
| | веќе видена | слични

Излагањето на српскиот претседател Александар Вучиќ за германско-францускиот предлог за нормализирањето на односите со Косово ги вжешти страстите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 476 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 252 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 220 | | | веќе видена

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
сите 189 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хил: Србија веќе плаќа превисока цена за невоведувањето санкции кон Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: