Иако помпезно најавуваше, Ковачевски не одговори дали има 80 пратеници за промена на Уставот


Иако премиерот Ковачевски и владиниот државен предводен од високите функционери на ДУИ како Артан Груби и Али Ахмети најавуваа 80 пратеници за промена на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема да биде дозволено нарушување на достоинството на македонскиот народ и македонската држава во ниту еден облик, тоа нема да го толерираме ако се прави од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во гостувањето во Сител телевизија го осуди нападот над Пендиков, но додаде дека случајот се злоупотребува. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
| | веќе видена | слични

Периодот во кој се наоѓаме како држава е малку поинаков од оној што беше пред февруари во 2022 година. Инвазијата на Русија во Украина смени многу работи, а ...
| | веќе видена | слични

Според потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов македонската јавност има добра меморија и памти како било до пред пет години, во меѓувреме што се направило и ...
| | веќе видена | слични

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 527 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 403 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 169 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иако помпезно најавуваше, Ковачевски не одговори дали има 80 пратеници за промена на Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: