Пратеник откри дека Србите од Хрватска добиваат повици за мобилизација ако избие војна на Косово


Србите од Хрватска добиваат повици за мобилизација во случај на војна на Косово, тврди хрватскиот пратеник Маријан Павличек. Според него, повикани се и лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косово поставува услови за да се формира Заедница на српски општини. Западот бара Косово да дозволи формирање на заедницата. Косовскиот премиер Албин Курти ...
| | веќе видена | слични

Тоа беше само кулминација на онака напнатата седница на која претседателот Вучиќ го презентираше планот од 10 точки по кои ќе се води Србија во се поизвенсото ...
| | веќе видена | слични

Излагањето на српскиот претседател Александар Вучиќ за германско-францускиот предлог за нормализирањето на односите со Косово ги вжешти страстите во ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици српски граѓани кои се против европскиот предлог за прашањето за Косово и Метохија, денеска се собрале пред српското Собрание во Белград, каде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Александар Вучиќ во обраќањето на седницата на Националното собрание на која се разговара за текот на дијалогот и француско-германскиот предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеник откри дека Србите од Хрватска добиваат повици за мобилизација ако избие војна на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: