Две лица убиени во напад со нож во воз


5 копии
2 копии

„Напад со нож на станицата Шуман: благодарение на соработката на полициските служби, напаѓачот беше брзо уапсен“, напиша на Твитер градоначалникот на Брисел, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку лица се повредени, но полицијата брзо успеала да го уапси насилникот.Мажот го започнал нападот со нож додека бил во вагон во метрото пред да почне да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во метро станицата Шуман во бриселскиот кварт во близина на седиштето на европските институции, се случил страшен инцидент кога маж со нож нападнал неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во метро станицата Шуман во бриселскиот кварт во близина на седиштето на европските институции вечерва се случи крвав инцидент кога маж со нож ги нападнал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Завршуваат преговорите меѓу претставниците на Алијанса за Албанците и СДСМ. За влезот на новиот владин коалициски партнер, Алијанса за Албанците, преговорите ...
сите 277 | | | веќе видена

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап ...
сите 492 | | | веќе видена

„Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 455 | | | веќе видена

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица убиени во напад со нож во воз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: