(ВИДЕО) Видете ја реакцијата на Зеленски кога среде интервју дозна дека Германија ќе испрати тенкови


Украина добива тенкови од Германија, но и од САД. Украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на интервју дозна за веста, по што не можеше да ги скрие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На периферијата на Тоурнаи, средновековен град во француското говорно подрачје на Белгија, се наоѓа скромен сив хангар, одвај скриен зад ограда. Внатре има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербок, дала огромни суми државни пари во текот на 2022 година за шминка и за фотограф, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Грција нема да и испорача на Украина тенкови „Леопард 2“ од германско производство, изјави во вторник грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, тврдејќи дека Атина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Бразил, Лула да Силва, изјави дека е подготвен да посредува меѓу претседателите на Русија и Украина, Владимир Путин и Володимир Зеленски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денес изјави дека зголеменото учество на Западот во конфликтот во Украина е очигледно и дека Русија тоа го зема предвид , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 400 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 103 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Видете ја реакцијата на Зеленски кога среде интервју дозна дека Германија ќе испрати тенкови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: