Главниот обвинител на Либан нареди ослободување на притворените во истрагата за експлозијата во пристаништето во Бејрут

3 копии

Главниот либански обвинител Гасан Овејдат денеска нареди ослободување на сите осомничени приведени во истрагата за разорната експлозија што се случи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обвинителството на Босна и Херцеговина денеска потврди дека повеќе од сто осомничени од 14 различни агенции – полицајци, адвокати, па дури и судија и обвинител ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетина демонстранти денеска се судирија со полицијата во Бејрут откако се обиделе да влезат во Палатата на правдата, протестирајќи поради попречување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во судирот со полицијата повредени се неколку демонстранти.Главниот либански обвинител Гасан Овеидат вчера нареди ослободување на сите осомничени приведени во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Завршуваат преговорите меѓу претставниците на Алијанса за Албанците и СДСМ. За влезот на новиот владин коалициски партнер, Алијанса за Албанците, преговорите ...
сите 277 | | | веќе видена

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап ...
сите 491 | | | веќе видена

„Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 455 | | | веќе видена

Чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, на утринското официјално одбележување во црквата „Св. Спас“помина во мирна атмосфера и во ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главниот обвинител на Либан нареди ослободување на притворените во истрагата за експлозијата во пристаништето во Бејрут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: