Загина велосипедист во Куманово


2 копии
7 копии
3 копии

Денеска околу 8 часот и 30 минути на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на околу два километри до Стража, се случила сообраќајна незгода во која учествувале ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три возила се судриле, а комбе со скопски регистрации е превртено пред превојот „Стража“. Од МВР за „Макфакс“ велат дека едно лице е пренесено и во болница. ...
| | веќе видена | слични

Малолетно девојче е тешко повредено откако во неа удри возач на автомобил во скопско Арачиново. Според податоците на полицијата, возачот има 24-години, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 283 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот, изјави ...
сите 387 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски на својот Фејсбук профил напиша дека ние Македонците сме гостопримлив народ за сите со ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 289 | | | веќе видена

„Важно е да не се остави перспективата на односите меѓу двете земји само на темата каков инцидент се случил. Во исто време, додека се работи против говорот на ...
сите 339 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Во петокот попладнето околу 18 часот во СВР Битола било пријавено дека во селото Десово, во општина Долнени, со повреди бил пронајден 25-годишниот ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина велосипедист во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: