(ВИДЕО) Изграден нов паркинг и почеток на нови инфраструктурни проекти во Општина Аеродром


Инвестициите во инфраструктурата сериозно ја менуваат сликата на Аеродром и го олеснуваат урбаното живеење во општината. Oпштина Аеродом ги препознава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Кисела Вода започна со изградба на нови паркинзи на три локации во урбаната заедница 11 Октомври Згради. Лоцирани на улиците “Ѓорѓи Сугаре” и “Михаил ...
| | веќе видена | слични

Дел од вработените во Клинички центар „Мајка Тереза“ покренаа иницијатива до Градоначалничката на Град Скопје, до Советот на Град Скопје и до Директорот на ЈП ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Билјанини извори“ со нови цени за услугите што ги нуди и можност пајак службата да подига возила од паркинг простор со кој стопанисува ...
| | веќе видена | слични

Додека ние со децении не успеваме да ги решиме стратешките проблеми на Скопје, например тоа што имаме пермалку канти за отпад а премногу улични кучиња, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје санкционираа 245 непрописно паркирани возила кои го попречувале ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 23.01. до 29.01.2023 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 123 непрописно паркирани возила, а со поставување ...
| | веќе видена | слични

По четири години од започнувањето на изградбата, во Амстердам неделава се отвори огромната подводна гаража за паркирање велосипеди со простор за 6.300 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Изграден нов паркинг и почеток на нови инфраструктурни проекти во Општина Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: