Македонски дипломатски синдикат: Загрижени сме за најновиот корупциски скандал во МНР

2 копии

Македонскиот дипломатски синдикат со голема загриженост ја прими изјавата на Државната Комисија за спречување на корупцијата, која побара одговорност од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две и пол години трае феноменот на игнорирање, односно неодговарање на ниту едно наше прашање од страна на г-нот Османи и раководството на МНР, без оглед дали ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот Дипломатски Синдикат во соопштение со наслов ,,Ќутологија”, се осврнува на МНР како на најтранспарентно министерство. ,,Две и пол години трае ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 514 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 261 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски дипломатски синдикат: Загрижени сме за најновиот корупциски скандал во МНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: