Велосипедист починал откако во него удрил автомобил на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово


Седумдесетгодишен жител на кумановското село Режановце утрово им подлегнал на повредите здобиени откако додека возел велосипед во него удрил возач со автомобил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
7 копии

Денеска околу 8 часот и 30 минути на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на околу два километри до Стража, се случила сообраќајна незгода во која учествувале ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три возила се судриле, а комбе со скопски регистрации е превртено пред превојот „Стража“. Од МВР за „Макфакс“ велат дека едно лице е пренесено и во болница. ...
| | веќе видена | слични

Малолетно девојче е тешко повредено откако во неа удри возач на автомобил во скопско Арачиново. Според податоците на полицијата, возачот има 24-години, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 348 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велосипедист починал откако во него удрил автомобил на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: