Шмекерски потег на Србинот: Ѓоковиќ ја воодушеви Барбара Шет (ВИДЕО)


Новак Ѓоковиќ направи уште еден чекор на патот до десеттата титула на Австралија Опен со тоа што негова последна жртва беше Андреј Рубљов кој беше разбиен со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со повреди го освои 22. Гренд слем во кариератаМногумина не веруваа дека Новак Ѓоковиќ играл со дупка од дури три сантиметри во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот тенисер го победи Стефанос Циципас со 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5) и со тоа го израмни рекордот на Рафаел Надал од 22 победи на Грен слем турнирите. Ѓоковиќ ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ неодамна го освои Австралија Опен, а за неговата победа сега зборуваше директорот на турнирот Крег Тајли. Ѓоковиќ долго време се мачеше со ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ ја освои 10. титула на Австралија опен и 22. гранд-слем во кариерата откако во неделата славеше во финалето во Мелбурн против Гркот, Стефанос ...
| | веќе видена | слични

Шесткратниот грен слем шампион Борис Бекер смета дека победата на Австралија опен ќе му помогне на Новак Ѓоковиќ да ја оствари својата главна цел во кариерата. ...
| | веќе видена | слични

Еден од најнаградуваните шпански современи писатели, Хуан Мануел Прада Бланко за АБЦ Опинион напишал текст посветен на 10-кратниот освојувач на Австралија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 356 | | | веќе видена

Битола испрати тимови од спасувачи за помош на настраданите во земјотресот во Турција.Општината Битола соопшти дека тимот за брз одговор за спасување од ...
сите 194 | | | веќе видена

Блокирани главни улици и забрана за движење на автобуси, но и метеж и чекање, беа случај попладнево после завршувањето на работното време во центарот на ...
сите 122 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 222 | | | веќе видена

Германската влада и канцеларот Олаф Шолц попуштија пред долготрајниот притисок на одредени сојузници на НАТО во однос на испораката на современи тенкови ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шмекерски потег на Србинот: Ѓоковиќ ја воодушеви Барбара Шет (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: