И ВЕЧЕРВА ВРНЕ СНЕГ – на овие места никако да престане со денови (ФОТО)


Вистинска зимска идила во месец јануаери. Снегот никако да престане да врне на повисоките места и планини во земјава. Секоја вечер имаме нови врнежи на снег, а ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
| | веќе видена | слични

Во месецот пред нас ни доаѓаат речиси неколку годишни времиња во едно. Додека денеска имавме сончево и релативно топло време, во следните денови не очекуваат ...
| | веќе видена | слични
19 копии

 Крушевчани го дочекаа првиот снег годинава, а највисокиот град на Балканот деновиве наликува на сцена од зимска бајка. Фотографката Ана Петроска за
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од -9 до 0 степени. Дневните ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 494 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 85 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ВЕЧЕРВА ВРНЕ СНЕГ – на овие места никако да престане со денови (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: