Комплетирани полуфиналните двојки на Австралија Опен


По избивањето на воениот конфликт меѓу Украина и Русија, сите руски и белоруски спортисти се соочија со драконски суспензии. Репрезентациите во многу спортови ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Големо внимание во јавноста предизвика Срѓан Ѓоковиќ, по победата на неговиот син над Андреј Рубљев во четвртфиналето на Австралија опен. Таткото на Новак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 317 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 492 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе оди во Кина од 24 до 26 април на разговори со високи претставници во Шангај и Пекинг. Второто патување на ...
сите 357 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 533 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 330 | | | веќе видена

„Од овде сакам да му порачам и на господинот Ахмети, но и на мојот противкандидат Османи, којшто под завеса на голем поборник за европски права, со ваквото ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комплетирани полуфиналните двојки на Австралија Опен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: