Амбасадата на САД во Приштина ги повика невладините, политичарите и дипломатите на дискусија за формирањето на Заедницата


Американската амбасада во Приштина, најави дека на 31 јануари ќе одржи дискусија за Заедницата на српските општини (ЗСО) во Косово. „Покануваме разновидна ...
| | веќе видена | слични

Излагањето на српскиот претседател Александар Вучиќ за германско-францускиот предлог за нормализирањето на односите со Косово ги вжешти страстите во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Александар Вучиќ во обраќањето на седницата на Националното собрание на која се разговара за текот на дијалогот и француско-германскиот предлог ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Косовскиот премиер Албин Курти во Собранието на Косово во обраќање пред пратениците презентираше шест услови за формирање Заедница на српски општини, односно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ во обраќањето на седницата на Националното собрание на која се расправа за Косово рече дека целта на денешниот ден не е ...
| | веќе видена | слични

Србија не може да го спречи Косово во меѓународните институции, каква што се и Обединетите Нации, додека Приштина не сака да ги формира Заедницата на српски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот на Приштина, Албин Курти, денеска на седницата на Собранието во Приштина презентираше шест услови за формирање на Заедницата на српски општини (ЗСО), ...
| | веќе видена | слични

Во српскиот парламент денеска се одржува посебна седница за Косово на која ќе се расправа за преговарачкиот процес со Приштина. Претседателот Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот Бугарин и новинар Владимир Перев истакна дека по досегашните негативни изјави против Бугарите, не може да се очекува ништо ново за време на ...
сите 618 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 253 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 228 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадата на САД во Приштина ги повика невладините, политичарите и дипломатите на дискусија за формирањето на Заедницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: