Помпео: САД спречија нуклеарна војна меѓу Индија и Пакистан во 2019 година


Помпео во неодамна објавените мемоари напиша дека пред четири години, Индија и Пакистан се приближиле до самиот почеток на нуклеарен конфликт, откако Индија ...
| | веќе видена | слични

Навраќајќи се на сопствените недоразбирања со разузнавачките структури во САД, Трамп не пропушти да му спомне на ФБИ дека агентот што требаше да ги открие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го прозва својот наследник Џо Бајден за неговата политика кон војната во Украина. Трамп порача дека тој би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека доколку биде реизбран за шеф на државата во 2024 година, ќе изгради противракетен одбранбен систем ...
| | веќе видена | слични

Војната во Украина трае речиси една година. Илјадници животи се изгубени, секој ден пристигнуваат вести за ужасите на војната и уништувањето… Но, таа состојба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: САД спречија нуклеарна војна меѓу Индија и Пакистан во 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: