Драстично е намален бројот на смртни случаи и тешки форми на ковид во Кина

Еден од водечките научници во земјата рече дека од 1,4 милијарди жители на Кина, 80 отсто биле заразени и дека не очекува голем бран на Ковид-19 во следните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светската здравствена организација (СЗО) во понеделникот објави дека коронавирусот продолжува да претставува извонредна меѓународна јавно здравствена криза, ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) во понеделник соопштила дека коронавирусот и натаму претставува вонредна меѓународна јавноздравствена криза, што е ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата е веројатно на „преодна точка“, која сè уште бара внимателно управување за „да се ублажат потенцијалните негативни последици“, се вели во изјавата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пандемијата е веројатно во „преодна точка“, па затоа се уште бара внимателно управување за „ублажување на потенцијалните негативни последици“, се наведува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓу на р од ен панел на експерти денеска за почна расправа за укинување на во нред на та со стојба во јавното здравст во поради Ковид – 19 , а ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на состанокот, генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејезус, истакна дека во изминатите осум недели се регистрирани повеќе од 170.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драстично е намален бројот на смртни случаи и тешки форми на ковид во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: