(ВИДЕО) Ковачки: Изјавите на Спасовски и на Османи се доказ дека Владата флертува со оние кои ја негираат Македонија


Скандалозните изјави на Спасовски и Османи се доказ дека владата флертува со тие кои шират омраза и негаторски ставови кон Македонија, изјави Драган Ковачки од ...
| | веќе видена | слични

„Гоце Делчев е Македонија.“ – реагира пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Бране Петрушевски во врска со упорните обиди на официјална Софија и многубројните тврдења на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов на својот фејсбук профил, за бугарските провокации напиша дека само народ кој се плаши од сопственото минато ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов. на својот Фејсбук профил напиша за бугарското прашање, бугарските провокации и негации на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

„Каков дебакл на надворешно-политички план?! Неспособните од СДС и незаинтересираните од ДУИ успеаја да го искомпромитираат ликот и делото на великанот Гоце ...
| | веќе видена | слични

„Власта свесно дозволува случајот со тепачката во Охрид меѓу тепаниот македонски државјанин со бугарска самосвест и лице со бугарско државјанство да ескалира.“ ...
| | веќе видена | слични

„По изјавата на Милков, министерот за надворешни работи на Бугарија, дека ветото ќе го користеле како ‘атомско оружје’ против Македонија и дека нивниот ‘збор ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник Илија Димовски нагласува дека уште во 2017 година, неколку дена пред потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Попусливоста кон Бугарија поттикната поради штитење на криминалот на Ковачевски и Ахмети донесоа нова блокада, се прифатија што бараше Бугарија, а ескалираа ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ апелираше навреме да се реагира со протесни ноти и цврст став, СДС молчеше. Неколку пати до сега Македонија е понижувана или навредувана од страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачки: Изјавите на Спасовски и на Османи се доказ дека Владата флертува со оние кои ја негираат Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: