Откако Ердоган им порача дека нема НАТО, Шведска СЕГА САКА ДА РАЗГОВАРА СО ТУРЦИЈА


Шведска сака да го обнови дијалогот со Турција за барањето на Шведска и Финска за брзо членство во НАТО, изјави денеска шведскиот премиер Улф Кристерсон.Ова ...
| | веќе видена | слични

Норвешката полиција го забрани планираниот протест на кој беше најавено палењето на Куранот неколку часа откако турското Министерство за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мнозинството Финци се за влез на нивната земја во НАТО без да се чека Шведска, која во моментов е блокирана од Турција, покажува денеска објавената анкета. ...
| | веќе видена | слични

Повеќето Финци се изјаснуваат за тоа нивната земја да влезе во НАТО без да ја чека Шведска чиешто придружување во моментов го блокира Турска, покажува анкетата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција обвини неколку западни земји за привремено затворање на нивните конзулати во Истанбул од безбедносни причини, обвинувајќи ги дека водат „психолошка ...
| | веќе видена | слични

Мнозинството Финци се против да се чека Шведска за заеднички влез во НАТО Александра Спасеска 02.02.2023 / 16:15 Свет Мнозинството Финци се за влез на нивната ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на Швајцарија во Анкара и Генералниот конзулат во Истанбул ја запреа својата работа поради терористичка закана, потврди во четвртокот портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција одлучи привремено да го затвори својот конзулат во Турција од безбедносни причини, а сето тоа по инцидентите во кои беше уништена муслиманската света ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 278 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 330 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 87 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако Ердоган им порача дека нема НАТО, Шведска СЕГА САКА ДА РАЗГОВАРА СО ТУРЦИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: