Израелски војници убија Палестинец во обид за напад на Западниот Брег


Од почетокот на оваа година 19 Палестинци се убиени од страна на израелските оружени сили.Според израелската организација за човекови права Безелем, минатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Повеќе од половина милион еврејски доселеници сега живеат на Западниот Брег, соопшти група за поддршка, а нивните лидери предвидуваат уште побрз раст под ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војската соопшти дека нејзините воздушни напади биле насочени кон локациите за производство на ракети и оружје што ги користи Хамас, исламистичката група која ...
| | веќе видена | слични

Залудни се апелите на САД да се смират тензиите во Израел и окупираниот Западен Брег. Израелската војска нападна Газа неколку часа откако пресретнала ракета ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Израелската војска соопшти дека ја нападнала Газа во текот на ноќта, неколку часа откако пресретнала ракета истрелана од Газа и по апелите на САД да се смири ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението на војската се наведува дека доцна попладнето се огласиле сирени во градот Сдерот и областа околу Појасот Газа. Ракетата била пресретната од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 173 | | | веќе видена

Вчерашниот ден светот го обиколи снимката од штотуку родено бебе, кое било спасено од под урнатините во земјата. Кај него не била одвоена папочната врвца со ...
сите 564 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 120 | | | веќе видена

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 279 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 214 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелски војници убија Палестинец во обид за напад на Западниот Брег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: