ИНСТАТ: Над 7,5 милиони странски туристи ја посетиле Албанија минатата година

2 копии

Според албанскиот институт за статистика, ИНСТАТ, бројот на странски државјани кои влегле во Албанија во текот на минатата година изнесува 7.543.817, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозот на пекарски производи во Хрватска лани пораснал за цели 25 проценти, а тоа многу влијае на поскапувањето на лебот, основната прехранбена артикал. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нето увозот на струја и гас за 11 месеци вреди 360 милиони евра и е за 190 милиони евра поскап од истиот период во 2021 година. Вкупниот увоз на струја и гас ...
| | веќе видена | слични

По ланското цунами од зголемени цени за 12,6 отсто во просек, граѓаните не можат да забележат дека цените на основните прехранбени производи се намалени по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси половина од целиот трговски дефицит на Македонија го креира увозот на фосилни горива! Вредноста на увозот на дизел, бензин, мазут, керозин создава ...
| | веќе видена | слични

Околу 2.400 мигранти загинале или исчезнале минатата година додека се обидувале да стигнат до Шпанија, според шпанската невладина организација „Каминандо ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе јадеме само домати произведени во странство? Земјоделците велат дека поради високите производни трошоци, скапата работна рака и проблемите со пласман ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 531 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат руската војна, која трае веќе 12 месеци. „Фирмите и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНСТАТ: Над 7,5 милиони странски туристи ја посетиле Албанија минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: