Ивановски имаше успешен почеток на новиот турнир во Тунис

Македонскиот најдобар тенисер Калин Ивановски стигна до нов триумф на турнирот во Тунис откако денес со убедлива игра и 2:0 во сетови беше подобар од Олаф ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски тенисер продолжува успешно на турнирот во Тунис каде обезбеди пласман во четвртфиналната фаза. Калин Ивановски , кој е прв носител на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По поразот пред неколку дена во финалето Калин Ивановски започна нов турнир во Тунис и се пласираше во осминафиналето. Најдобриот македонски тенисер славеше ...
| | веќе видена | слични

Калин Ивановски пред неколку дена беше поразен во финалето на фјучерс турнирот во Тунис, но веќе денес најдобриот македонски тенисер им се врати на победите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 228 | | | веќе видена

Мајката Фатма и синот Мухамед (3) се извлечени живи од под урнатините 47 часа по катастрофалниот земјотрес. На снимките кои ги објави новинската агенција IHA ...
сите 502 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во подрачјето на градот Садово, Пловдивско. Епицентарот е на 140 километри од Софија. Ова го покажуваат ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивановски имаше успешен почеток на новиот турнир во Тунис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: