Дали Украинците се отсечени во Бахмут?


Во Суми, град кој се наоѓа на 560 километри од руско-украинската граница, има чувство дека немирите повторно ќе се вратат. „По 7 јануари, нападите станаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија доби замав на бојното поле, најавувајќи напредување северно и јужно од градот Бахмут, нејзината главна цел со месеци. Локациите на пријавените борби ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ситуацијата на фронтот во источна Украина стана потешка откако руските сили ја засилија офанзивата, истакна синоќа украинскиот претседател Володимир Зеленски. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кремљ денеска оцени дека потенцијалната американска испорака на ракети со долг дострел на Украина нема да „го промени текот на настаните“ и нагласи дека Русија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Снабдувањето на Украина со ракети со дострел до 150 километри ќе доведе до зголемување на тензиите, до зголемување на нивото на ескалација, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Русија планира ескалација во Украина, што би можела да се случи и во следните две до три недели, изјави Олексеј Данилов, секретар на Украинскиот Совет за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 278 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 330 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 87 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Украинците се отсечени во Бахмут?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: