Ѓорѓиевски: Над 3.5 милиони денари инвестирани во ЈДГ „Весели Цветови“ во Кисела Вода


Инвестициите во раниот детски развој кои овозможуваат поттикување на интелектуалните способности, го стимулираат логичкото мислење и ја подобруваат моториката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Кисела Вода започна со изградба на нови паркинзи на три локации во урбаната заедница 11 Октомври Згради. Лоцирани на улиците “Ѓорѓи Сугаре” и “Михаил ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски објави дека денеска била отворена нова сензорна соба во ООУ „Круме Кепески“. - Заедно со претставници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначaлникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денес го посети ООУ “Круме Кепески” каде заедно со претставници од Фондацијата „Чекор по чекор“, во ...
| | веќе видена | слични

Неуспешен е конкурсот за избор на идејно решение за уредување на просторот Расадник во Општина Кисела Вода. На конкурсот стигнале само четири идејни решенија, ...
| | веќе видена | слични

На местото од дивата депонија, која постоеше на 7.500 квадратни метри, Општина Кисела Вода гради модерен спортско-рекреативен центар, кој ќе ги збогати ...
| | веќе видена | слични

Почитувани претставници на медиумите, почитувани мои сограѓани  на мое огромно задоволство со лидерот на мојата политичка партија, Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Орце Ѓорѓиевски, градоначалник на Кисела Вода во своето гостување во емисијата „Утрински брифинг“ укажа и на капитални проекти во оваа општина кои што ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 278 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 330 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 87 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски: Над 3.5 милиони денари инвестирани во ЈДГ „Весели Цветови“ во Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: