Груби – Отсука: Благодарност за поддршката од Јапонија и продлабочување на соработката

Груби и Отсука разговараа за актуелните билатерални односи меѓу двете земји и можностите за понатамошно продлабочување на соработката, политичката ситуација во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Муцунски на средба со конгресменот Паскрел, фокус на продлабочување на соработката меѓу САД и Македонија, како и со директорот на ИРИ за Европа, Мекарти, за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Во текот на вчерашниот ден, а во рамките на посетата на Вашингтон, Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски оствари две одвоени работни средби, на кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, потпретседателите Горан Мисовски и Хусни Исмаили и координаторите на пратеничките групи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави. Во рамки на посетата тој оствари работна средба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 255 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 269 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 243 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена

За прв пат од независноста на државата, донесовме и низа на системски и стратегиски одлуки и решенија, со коишто, конкретно се насочивме кон стратешко и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби – Отсука: Благодарност за поддршката од Јапонија и продлабочување на соработката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: