Најмалку 157 Авганистанци починаа од студ

Италија треба да ја укине или преработи новата регулатива за миграција која има за цел да го намали обемот на спасување мигранти извршени од бродови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кабул Министерството за високо образование им нареди на приватните универзитети во Авганистан да не дозволуваат студентките да полагаат приемен испит следниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Останато

Адвокатот Јанаки Митровски смета дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со одлуките за обезбедување на гробот на Гоце Делчев на Свети Спас на ...
сите 204 | | | веќе видена

На 06.02.2023 во 08.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сингелиќ, скопско, товарно возило „форд“ на ЈП „Комунална хигиена“ со скопски регистарски ...
сите 400 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска прогласи тримесечна вонредна состојба во 10 југоисточни провинции погодени вчера од силниот земјотрес во кој ...
сите 366 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција како одговор што го даде на новинарско прашање рече дека власта ќе одреди и помош за Сирија, која ...
сите 127 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 498 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 255 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 157 Авганистанци починаа од студ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: