ФОТОГАЛЕРИЈА – Показна вежба на специјалците на единиците „Тигар“ и К9 на МВР

2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот надворешни работи Бујар Османи и Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Килиан Вал, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија Килијан Вал. На средбата се ...
| | веќе видена | слични

Египќаните од Македонија се посебна, автентична и автохтона етничка заедница во Македонија, која е лојална на државата и има многу поголеми нерешени проблеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска оствари средба со амбасадорот Килијан Вал, шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје. На средбата се разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Вал беше запознат со активностите кои во изминатиот период ги презеде Министерството за правда, законодавната агенда како и идните планови кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Во нашата држава секогаш има фактори кои сакаат Република Македонија да се одвлече од патот на ЕУ и да се одржи перманентна латентна криза, затоа што тогаш ...
| | веќе видена | слични

Мисијата на ОБСЕ во Северна Македонија континуирано преку програми го унапредува знаењето на младите за целите и вредностите на Организацијата во однос на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на настанот посочуваат ...
сите 107 | | | веќе видена

Конзорциумот „Бехтел и Енка“ кој ќе ги гради новите автопатски делници од Коридорот 8 и Коридор 10-д во Македонија, ќе треба да им купи најмалку 40 нови ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТОГАЛЕРИЈА – Показна вежба на специјалците на единиците „Тигар“ и К9 на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: