Боцевски: Пендаровски е мој претседател и никој нема право да му се заканува

Амбасадорот Ивица Боцевски застана во одбрана на претседателот Стево Пендаровски, кон кого бугарскиот евопратеник Ангел Џамбаски упати закани. Боцевски вели ...
| | веќе видена | слични

Да ја кажеме истината в очи за тоа кој кого репресира и кој кого го лаже во актуелните македонско - бугарски случувања, вели проф. д-р Стојко Стојков од ОМО ...
| | веќе видена | слични

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
| | веќе видена | слични

„Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија!“ – се огласи професорката по уставно право и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски вели дека не се чувствуа загрозен за личната безбедност по изјавите на бугарскиот еврпратеник Ангел Џамбаски. -Се шегував на ...
| | веќе видена | слични

„На Стево Пендаровски не му пречело, што во центарот на Скопје некој тип, политички циркузант, ќе викал дека не сме Македонци. Демек тоа било демократија. ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот македонски министер за иселеништво, а подоцна амбасадор Мартин Треневски ја повика власта во Македонија веднаш да му забрани влез на бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во моментов, воопшто не постои шанса да има доближување до две третини мнозинство во Собранието потребни за промена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека персона-нон-грата никаде во светот не се презема заради политички изјави, туку кога има индиции за закана за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 253 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 449 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боцевски: Пендаровски е мој претседател и никој нема право да му се заканува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: