Северна Македонија ќе загуби пристап до Креативна Европа, ако до 31 мај не се усогласи со Директивата на ЕУ за аудиовизуелни медиумски услуги

Доколку до 31 мај не се постигне усогласување на националното законодавство со Директивата за аудиовизуелни медиумски услуги на Европската Унија, Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот комесар за единствен пазар Тиери Бретон изјави дека сопственикот на Твитер, Илон Маск, мора да стори повеќе за да се усогласи со онлајн правилата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Франција и Холандија се на иста позиција кога станува збор за начините за дејствување на Европската унија во случај на несакани последици од Законот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните без оглед на возраста треба да бидат одговорни кога ги објавуваат или даваат своите лични податоци, апелираат од Агенцијата за заштита на лични ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се поголем број граѓани се жалат дека нивните лични податоци се злоупотребуваат на интернет и на социјалните мрежи. Лични видеа, фотографи и аудио снимки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на скринингот Агенцијата за заштита на лични податоци (АЗЛП) е пофалена за нашата досегашна работа, но искажана е загриженоста што и ние ја ...
| | веќе видена | слични

За двојно и тројно повисоки плати бегаат во приватниот сектор наши вработени, вели Имер Алиу, директор на Агенцијата за заштита на лични податоци (АЗЛП). Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 460 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Македонија ќе загуби пристап до Креативна Европа, ако до 31 мај не се усогласи со Директивата на ЕУ за аудиовизуелни медиумски услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: