Таравари: Никој во овој момент не може да гарантира бројот 80 за уставни измени ќе биде сигурен


Како сапуница стана наводниот влез на Алијанса за Албанците во владата. Име преговори, нема преговори, гаранции, министерски места, секој ден разни изјави, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов македонската јавност има добра меморија и памти како било до пред пет години, во меѓувреме што се направило и ...
| | веќе видена | слични

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што денес дискутираме на кој начин ќе се чествува и дали ќе се предизвикаат инциденти на чествувањето на денот на раѓањето на еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работна група од СДСМ ќе го води процесот на преговарање со Алијанса за Албанците, вели потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов во гостувањето во ТВ24. Тој ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на новинарско прашање одговори дека членови на партија биле повикувани во полициска станица во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

 Дел од аналитичарите сметаат дека ова е значајно придвижување кон потребната бројката од 80 пратенички гласови, за други пак приклучувањето на партијата на ...
| | веќе видена | слични

Неговиот оптимизам го темели на, како што рече, структури во СДСМ и останатите коалициски партнери, кои според него можат да направат пресврт, незадоволни од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 447 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во подрачјето на градот Садово, Пловдивско. Епицентарот е на 140 километри од Софија. Ова го покажуваат ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Никој во овој момент не може да гарантира бројот 80 за уставни измени ќе биде сигурен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: