Еве КОЈ ЌЕ ОДЛУЧУВА кој ќе ја добива НАГРАДАТА „23 ОКТОМВРИ“

Претседателката на црногорското Собранието, Данијела Ѓуровиќ, изјави дека членовите на Колегиумот на Собранието на Црна Гора и на Уставниот комитет вчера ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателката на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата, Марија Георгиевска попладнево ја прекина седницата на која се расправа за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дебатата за избор на уставни судии на продолжението на Комисијата за избори и именувања мина во зајадлива атмосфера околу предлогот државниот обвинител Љубомир ...
| | веќе видена | слични

ВМРО – ДПМНЕ побара прекин на седницата и повлекување на предлогот за Јовески, а побараа да ги добијат стенограмите од претходните седници. „Вие што изјавивте ...
| | веќе видена | слични

Високи тонови, караници, опоменување. Во тензична атмосфера продолжи расправата на собраниската Комисија на која се разгледува предлогот, актуелниот републички ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на седницата неколкумина членови на Комисијата се пријавија за процедурална забелешка. Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ побара седницата да биде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе ја продолжи расправата за предлогот Љубомир Јовески, актуелниот републички јавен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 361 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 277 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве КОЈ ЌЕ ОДЛУЧУВА кој ќе ја добива НАГРАДАТА „23 ОКТОМВРИ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: