Османи се согласува со Пендаровски, АМА ЏАМБАСКИ СЕ УШТЕ НЕМА ДОБИЕНО ЗАБРАНА


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се согласува со идејата на претседателот Стево Пендаровски, кој рече дека на секој што го напаѓа македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
| | веќе видена | слични

На денот на своето распуштање бугарскиот парламент едногласно не почести со нова декларација во однос на спорот со Македонија. Покрај потврдените претходни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставниците на македонските Бугари треба сериозно да се сфатат и нивните проблеми да бидат воочени и решени од институциите на Република Македонија. На ова ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за надворешни работи на Северна Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за надворешни работи на Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни ...
| | веќе видена | слични

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи (МНР) попладнево реагираше на сабајлешната одлука на бугарското Собрание да изгласа Декларација со која ги осудува ...
| | веќе видена | слични

Македонското Министерство за надворешни работи реагира на декларацијата што ја усвои бугарското Народно собрание на последниот ден од неговата работа за ...
| | веќе видена | слични

При денешната посета во Битола, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што власта вели дека зад ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 228 | | | веќе видена

Мајката Фатма и синот Мухамед (3) се извлечени живи од под урнатините 47 часа по катастрофалниот земјотрес. На снимките кои ги објави новинската агенција IHA ...
сите 502 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во подрачјето на градот Садово, Пловдивско. Епицентарот е на 140 километри од Софија. Ова го покажуваат ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи се согласува со Пендаровски, АМА ЏАМБАСКИ СЕ УШТЕ НЕМА ДОБИЕНО ЗАБРАНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: