Уставниот суд ја укина Одлуката со која општина Центар донесе ДУП во 2014-та година

Уставниот суд на денешната седница одлучи да ја укине Одлуката со која на 18 јули 2014-та година Советот на општина Центар го донесе Детален урбанистички план ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на црногорското Собранието, Данијела Ѓуровиќ, изјави дека членовите на Колегиумот на Собранието на Црна Гора и на Уставниот комитет вчера ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателката на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата, Марија Георгиевска попладнево ја прекина седницата на која се расправа за ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд го отфрли барањето за заштита на слободи и права поднесено од Антонио Милошоски преку негов правен застапник. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставниот суд реши да не поведе постапка по поднесок од пратеникот Антонијо Милошоски, откако утврди дека не се исполнети процесните претпоставки од одредбите ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница Уставниот суд го отфрли барањето за заштита на слободите и правата поднесено од пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој таму се ...
| | веќе видена | слични

Дебатата за избор на уставни судии на продолжението на Комисијата за избори и именувања мина во зајадлива атмосфера околу предлогот државниот обвинител Љубомир ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд денеска го отфрли барањето на Антонијо Милошоски кој сметаше дека обвинението против него за случајот Моќник е поднесено од политички причини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на настанот посочуваат ...
сите 107 | | | веќе видена

Конзорциумот „Бехтел и Енка“ кој ќе ги гради новите автопатски делници од Коридорот 8 и Коридор 10-д во Македонија, ќе треба да им купи најмалку 40 нови ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставниот суд ја укина Одлуката со која општина Центар донесе ДУП во 2014-та година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: