Marca излезе со тврдење за иднината на Модриќ во Реал

Италијанскиот стратег на клупата на Реал Мадрид, Карло Анчелоти објави дека хрватскиот фудбалер и ветеран Лука Модриќ и Французинот Карим Бензема треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти објасни зошто клубот бил пасивен на трансферниот пазар оваа зима, а исто така го сподели своето мислење за моменталната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од таборот на Рајо Ваљакано открија дека Реал Мадрид го договорил трансферот на Фран Гарсија, но го oставиле играчот да ја заврши сезоната на „Ваљекас", па се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По трансферот на Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија, светските медиуми почнаа да шпекулираат дека и други фудбалски ѕвезди ќе го следат неговиот пример и ...
| | веќе видена | слични

По шокантниот трансфер на Кристијано Роналдо во Ал Наср, сега пребогатите шеици се во нов поход. Имено државата Саудиска Арабија, преку своите клубови упатила ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти на денешната прес-конференција вети подобар февруари за Реал Мадрид. Шпанија Реал Мадрид во изминатиот период дозволи Барселона да го преземе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Marca излезе со тврдење за иднината на Модриќ во Реал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: