Јужна Кореја, последна епизода за ракометарите на Светското првенство

Ракометната репрезентација на Македонија го заокружува настапот на Светското првенство. Не ја оствари целта за пласман во главната фаза од Мундијалот, забележа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Од првото СП во 1999 година до оваа генерација ракометари на СП 2023, црвено-жолтиот дрес на СП го носеле вкупно 64 ракометари, кои одиграле вкупно 52 меча (21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометната селекција на Египет заврши на седмото место на Светското првенство во Полска и Шведска. Во последниот ден од шампионатот, „фараоните“ дури по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ракометарите на Германија го освоија петтото место на Светското првенство во, откако го добија дербито со Норвешка со 28-24 (16-13). Средбата која се одигра во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 488 | | | веќе видена

Спасувачките тимови продолжуваат со потрагата по преживеани во урнатините по разорните земјотреси што ги погодија долж границата меѓу Турција и Сирија. Бројот ...
сите 630 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 103 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена

Автомобил марка „мерцедес“ удри во пешак вечерва на булеварот „Борис Трајковски“. Несреќата се случила во близина на Цементара. Сведоци на настанот посочуваат ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јужна Кореја, последна епизода за ракометарите на Светското првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: