Босна и Херцеговина станува оаза за руските бизнисмени

5 копии

Претседателот на Партијата за демократска акција (СДА) Бакир Изетбеговиќ изјави дека владата во Федерацијата Босна и Херцеговина не може да се формира без СДА ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Европската Унија бара од Босна и Херцеговина како земја кандидат да воведе визи за граѓаните на Русија, потврдија за порталот „Радиосарајево.ба“ од ...
| | веќе видена | слични

Јавноста е запознаена со веќе објавените „нон-пејперс“, кои му се припишуваат на до неодамна словенечкиот премиер Јанез Јанша (СДС/ЕПП), кои предвидуваат ...
| | веќе видена | слични

Француската амбасадорка Кристин Тудик ја заврши дводневната посета на Бања Лука со средба со претседателот на Република Словачка, Ненад Стевандиќ. - Се сретнав ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претставничкиот дом на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина денеска го потврди назначувањето на новиот состав на Советот на министри, со што БиХ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 460 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Босна и Херцеговина станува оаза за руските бизнисмени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: